Rychlejší a zábavnější

 

Nově přepracován s větším zdvihem a vylepšenou geometrií, Top Fuel kombinuje jistou kontrolu kola s větším zdvihem s rychlostí a ovladatelností závodního XC kola. Z čistě závodního XC stroje se nyní stává kolo více zaměřené na maratony a lehké traily, čímž je nyní dostupnější širšímu spektru jezdců.

Top Fuel nyní disponuje delší 120mm vidlicí se zadním zdvihem 115 mm. Kombinace ostřejšího úhlu hlavové trubky a delšího dosahu (vodorovná vzdálenost mezi středovým složením a hlavovou trubkou) pak znamená vyšší rychlost v těžkých sjezdech. Širší řídítka a kratší představec nabízí lepší kontrolu, zatímco zámek tlumiče zajistí, abyste během výjezdů neztratili žádnou energii navíc.

Inovovaný rám nového Top Fuel poskytuje stejně podobnou odezvu a jistotu jako naše trailová kola. Rovná spodní rámová trubka znamená vyšší pevnost bez přidání zbytečné hmotnosti. Hlavové složení Knock Block ji pak chrání před kontaktem s korunkou vidlice nebo řídítky.

Top Fuel stále používá tlumící technologii Active Braking Pivot. Stále disponuje nastavitelnou geometrií Mino Link a interním vedením lanek Control Freak, takže si každý jezdec může vytvořit své vlastní nastavení.

Nová modelová řada Top Fuel je postavena na rámech z hliníku Alpha Platinum Aluminum nebo pak na karbonu OCLV Mountain Carbon. Model 9.9 byl odjakživa postaven na celokarbonovém rámu, od letoška se tohoto rámu dočkaly i modely 9.7 a 9.8, které se tak mohou rovnat naší vlajkové lodi.

Pro jezdce, kteří vyžadují to nejlepší řazení a odpružení tady máme připraven model SRAM AXS. Nároční uživatelé, jenž si chtějí upravit design dle vlastních požadavků, se mohou těšit na Project One, který odstartujeme na konci července.